• Już w  sobotę po raz ósmy z rzędu łaskie siatkarki rozpoczną rywalizację w rozgrywkach II ligi. Po raz pierwszy w swojej drugoligowej historii łaskowianki domowy mecz rozegrają poza murami hali Gimnazjum nr 2 przy ul. Inki (dawniej ul. Berlinga). W tym sezonie areną zmagań siatkarskich w Łasku będzie reaktywowana hala sportowa przy ul. Warszawskiej 13 (dawny  ZSP nr 2 – Elektryk).

  Pierwszymi rywalkami podopiecznych Bogdana Lipowskiego będą siatkarki Krótkiej Mysiadło. Zespół spod Warszawy to beniaminek rozgrywek, który w ubiegłym sezonie bardzo dobrze spisał się w rozgrywkach silnej ligi wojewódzkiej na Mazowszu, gdzie nie przegrał żadnego spotkania. Jedynej porażki na drodze do wyższej klasy rozgrywkowej ekipa z Mysiadła doznała w półfinale, ulegając Dargfilowi Tomaszów Mazowiecki, który także uzyskał awans i zmierzy się w grupie z łaskowiankami.

  W barwach podwarszawskiej drużyny występuje kilka siatkarek z ligowym doświadczeniem, które mogą dobrze kojarzyć łascy kibice. Wśród nich znajdują się m.in. grający trener zespołu Michalina Tokarska (kiedyś AZS LSW Warszawa), Marta Piekut i Paulina Snopkiewicz (dawniej AZS Politechnika Warszawska i Nike Węgrów) czy Aleksandra Zdon, która kilkukrotnie gościła w Łasku przy okazji organizowanych przez Łaskovię turniejów siatkówki plażowej.

  Łaskowianki czeka więc niełatwe zadanie i z pewnością potrzebować będą gorącego dopingu wiernej łaskiej publiczności. Serdecznie zapraszamy do dopingowania naszego zespołu w najbliższą sobotę. Pierwszy gwizdek sezonu 2017/2018 o 18:00.

   

  fot. Krzysztof Klepacz – thisisvolleyball.com

  Udostępnij