• Pola, lasy, łąki i cała malownicza sceneria doliny Grabi – tak w skrócie opisać można trasę I Crossu Sędziejowickiego – Anglostrefa Run, który już 16 września odbędzie się na terenie Gminy Sędziejowice.

  Oprócz biegu głównego organizatorzy przygotowali również bieg rodzinny i marsz nordic walking. Wszystko okraszone zbiórką charytatywną na rzecz potrzebujących w ramach ogólnopolskiej akcji „Pomarańczowa pomoc”.

  W trakcie biegu będzie można poznać magiczne i zapierające dech w piersiach zakątki lasu Lichawa-Emilianów i będziesz mógł podziwiać urokliwą i tajemniczą rzekę Grabię. Po zawodach, organizatorzy zapraszają na piknik i wielkie grillowanie na malowniczym terenie zespół dworsko-parkowy w Sędziejowicach z I połowy XIX wieku.

  Zapisy do udziału w biegu głównym, biegu rodzinnym i marszu nordic walking pod adresem: http://rajsportactive.pl/imprezy/cross-sedziejowicki

  Sponsorem tytularnym biegu została szkoła języków obcych AngloStrefa. – Pracujemy dla tych, którzy chcą sprawnie posługiwać się językami obcymi, a tradycyjne nauczanie nie spełniło ich oczekiwań. Dlas nas, najważniejszym elementem kursu jest komunikacja oraz nauka żywego języka. Jesteśmy jedynym w regionie, akredytowanym centrum metody Teddie Eddie, która uwodzi dzieci już od drugiego roku życia. Skutecznie łączy naukę z zabawą. Oprócz kursów komunikacyjną, prowadzimy kursy egzaminacyjne (matura, FCE, CAE, CPE) – wylicza Arleta Matysiak, właścicielka szkoły i współorganizatorka wydarzenia.

  Skoro lasy, to i trudno byłoby sobie wyobrazić organizację imprezy bez przychylności Lasów Państwowych. Oficjalnym partnerem wydarzenia zostało Nadleśnictwo Kolumna, która pomoże oznakować trasy leśne, udzieli wsparcia w zakresie zabezpieczenia, ale i urozmaici pakiety startowe.

  Wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy partnerskiej i promocji podczas I Crossu Sędziejowickiego – Anglostrefa Run zapraszamy do kontaktu z Rajsport Active Team  (Michał Piotrowicz – tel. +48 510 775 912, mail: rajsport.sieradz@gmail.com; Dariusz Cieślak – tel. +48 663 223 238, mail: dariusz.cieslak@onet.pl).

  Więcej szczegółów na oficjalnej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/430468907337038

  Udostępnij