• W czwartek 13 lipca br. rusza XXIV Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” – Karton Polska Tour. Na starcie zamelduje się około 100 zawodników z kraju i zagranicy. Będą m.in. goście z Białorusi, Niemiec i Ukrainy.

  Tegoroczną edycję rozpocznie etap „Dookoła Sędziejowic”, który poprzedzi oficjalne otwarcie wyścigu. Drugiego dnia zawodnicy rywalizować będą na etapie „Po powiecie zduńskowolskim”. Dzień później rozegrany zostanie etap „Po powiecie łaskim”, będący jednocześnie XI Memoriałem Piotra Buszyńskiego i Kamili Niemier, a cały wyścig zakończy rozegrany w sobotę etap „Dookoła Buczku” – wylicza Andrzej Syska, dyrektor wyścigu i prezes stowarzyszenia „Akcja dla Kolarstwa”.

  Wyścig Kolarski „Po Ziemi Łódzkiej” to zawody z bogatą historią. To tutaj swoje pierwsze kolarskie sukcesy odnosili m.in. Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar, Michał Gołaś czy Przemysław Kasperkiewicz. O prestiżu zawodów świadczy choćby fakt, że trzech pierwszych reprezentowało nasz kraj na ubiegłorocznych w Rio de Janeiro  Igrzyskach Olimpijskich.

  Szczegółowe informacje, komunikaty i wyniki będą na bieżąco publikowane na oficjalnej stronie wyścigu i stowarzyszenia www.tourdelodz.eu.  Materiały foto i wideo będą publikowane również na stronie www.facebook.com/MAGtvpl.

  Terminarz wyścigu:

  1 etap „Dookoła Sędziejowic” 17.08.2016 r.  godz. 16.30 – 19.00

  2 etap „Po powiecie zduńskowolskim” 18.08.2016 r. godz. 16.15 – 19.00

  3 etap „Po powiecie łaskim” 19.08.2016 r. godz. 14.00 – 17.00

  4 etap „Dookoła Buczku” 20.08.2016 r. godz. 13.00 – 15.30

  W trakcie rozgrywania poszczególnych etapów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Najbardziej odczują to mieszkańcy miejscowości w których usytuowane będą start i meta, czyli Sędziejowice, Zduńska Wola, Łask i Buczek. Za wszelki niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość wszystkich kierowców. – apeluje Andrzej Syska.

  Trasy wszystkich etapów prezentowane są na materiałach graficznych.mapa - buczekmapa - laskmapa - sedziejowice

  Udostępnij