• Problem bezdomności psów na terenie gmin powiatu łaskiego jest wciąż duży. Niektórzy znajdują więc kreatywne pomysły na zachęcenie do adopcji.

   

  Mieszkańców gminy Wodzierady do adopcji bezdomnych psów zachęca wójt Renata Szafrańska. Na internetowej stronie urzędu gminy zrobiła sobie wakacyjną sesję zdjęciową z bezdomnymi psiakami.

  – Jesteś odpowiedzialny i opiekuńczy? Szukasz swojego czworonożnego przyjaciela? Wiernego kompana spacerów? Fana wspólnego leżakowania na kanapie? Jeżeli odpowiedź brzmi „tak”, znaczy, że możesz stać się właścicielem psa – zachęca Renata Szafrańska.

  Na terenie gminy nieustannie wyłapywane są psy, które następnie trafiają do schroniska w Wojtyszkach (gmina Brąszewice).

  – Ilość psów wyłapywanych i przechowywanych w schronisku, niestety, rośnie. Zachęcamy zatem do adopcji tych zwierząt. Psy są przebadane, zaszczepione i oznakowane elektronicznie, czyli zaczipowane – dodaje wójt.

  Niejednokrotnie wyłapane psy, które trafiają do schroniska, przebywają już tam do końca swojego życia. One także marzą o znalezieniu odpowiedzialnej i kochającej rodziny. Pod każdym opublikowanym zdjęciu znajduje się krótka informacja na temat danego psa, np. „Duży, wesoły psiak w typie owczarka belgijskiego. Chłopiec żywiołowy, wesoły, bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi. Potrafi chodzić na smyczy, akceptuje inne psiaki. Będzie wspaniałym towarzyszem dla aktywnej osoby, lubiącej spędzać czas ze swoim podopiecznym. Piesek ma około roku, od 2016 roku przebywa w schronisku w Wojtyszkach” lub „Średniego wzrostu, spokojny, bardzo uległy psiak. Chłopiec bardzo grzeczny, karny, nie wykazujący cienia agresji. Będzie wspaniałym towarzyszem dla osób szukających zrównoważonego, mądrego psa, który będzie dla nich przede wszystkim przyjacielem. Piesek jest bardzo towarzysko nastawiony do innych psiaków, boi się chodzenia na smyczy. Piesek ma ok. 7 lat, od 2011 roku przebywa w schronisku w Wojtyszkach”.

  Pełen wykaz psów do adopcji znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy Wodzierady oraz w Urzędzie Gminy (pokój nr 3, tel. 43 677-49-72).

  Chmiel.

  Udostępnij