• Mieszkańcy gminy Widawa mają powody do radości. Marzenia o budowie przedszkola wcielane są w życie.

   

  6 kwietnia Michał Włodarczyk, wójt gminy Widawa (na zdjęciu), podpisał umowę z wykonawcą na budowę Gminnego Przedszkola w Widawie.

  – Od lat 70. planowano budowę przedszkola. To marzenie spełnia się w tej kadencji. Rozpoczęliśmy to zadanie wiosną 2015 roku, wykonując projekt techniczny, następnie zgromadziliśmy 5 milionów złotych w budżecie gminy. Będzie to budynek energooszczędny, pasywny, parterowy o powierzchni 1000 metrów kwadratowych dla 125 dzieci, ogrzewany pompami ciepła oraz panelami słonecznymi. Będzie w nim pięć klas dydaktycznych wraz z toaletami, po 80 metrów kwadratowych każdy kompleks, sala służąca spotkaniom z rodzicami o powierzchni 62 metrów kwadratowych, nowoczesna kuchnia wraz z zapleczem, szatnia, gabinet logopedy, gabinet dyrektora oraz nauczycieli. Obok przedszkola powstanie nowy plac zabaw – nie kryje radości wójt.

  Już w kwietniu ruszy budowa. Planowany koniec robót to czerwiec 2018 roku. Koszt budowy przedszkola to ponad 4,5 mln złotych! To największa inwestycja w gminie w ostatnich latach.

  foto: Urząd Gminy

  Udostępnij