• Kartuzy zdobyte w wielkim stylu. Karolina Kubiak została Mistrzynią Polski Seniorek w kategorii do 50kg, Angelika Szczepańska Mistrzynią Polski Juniorek w kategorii do 65kg. Karolinę wybrano najlepszą seniorkę, a Angelikę najlepszą juniorkę całych Mistrzostw Polski!

  Zawody odbyły się w Kartuzach w dniach 24-26 marca. Wzięło w nich ponad 230 zawodników z 54 klubów. Łask reprezentowali juniorzy: Angelika Szczepańska i Patryk Markowski oraz seniorzy: Karolina Kubiak i Bartek Kuliberda. Do zwycięstwa poprowadzili ich trenerzy Stanisław i Dawid Kołodziejski.

  Patryk zaczął rywalizację już w piątek. Jego kategoria była jedną z najliczniejszych na turnieju, bowiem zawodników było aż 17! Stoczył bardzo ładną, wyrównaną walkę. Mało brakło do zwycięstwa, werdykt sędziów wskazał 2:1 na jego przeciwnika. Dodajmy, że Patryk jeszcze rok temu startował w młodszej kategorii kadetów, w których był trzeci w Polsce.

  Bartek stoczył swoją pierwszą debiutancką walkę seniorską. Kategoria była naprawdę mocna. Jak na pierwszą walkę na Mistrzostwach Polski, Bartek zaprezentował się dobrze. Niewiele brakło do zwycięstwa, pozostaje teraz szlifowanie formy i mocne treningi na następne zawody.

  Walki Karoliny nie pozostawiały cienia wątpliwości, kto powinien zająć pierwsze miejsce w jej kategorii seniorskiej. Eliminacje to punkt za punktem na jej konto. Finał zakończyła już w pierwszej rundzie po efektownym kopnięciu przeciwniczki na twarz. Przeciwniczka nie dała rady walczyć dalej. Złoto trafiło do Karoliny. Nagroda jaka na nią czekała to pas mistrzowski.

  Angelika jako świeża juniorka, przez eliminacje przeszła do finału jak burza. Była rozstawiona w repasażu z utytułowaną zawodniczką, jednak nie stanęła jej ona na drodze do wejścia do półfinału. Finał, to powtórka efektu Karoliny. Przeciwniczka Angeliki miała już dość po pierwszej rundzie, czego skutkiem poddanie. Angelika nie miała sobie równych w swojej kategorii. To druga nasza finałowa walka wygrana przed czasem!

  Za Mistrzostwo Polski Angeliki i Karoliny, medale dostał trener zawodniczek, Stanisław Kołodziejski. Było to ogromne wyróżnienie dla jego wszystkich zasług, siły i energii włożonej w szkolenie.

  Wisienką na torcie okazały się wyróżnienia naszych dziewczyn spośród wszystkich startujących. Angelika – najlepszą juniorką zawodów, Karolina – najlepszą seniorką zawodów!

  Tymi wynikami Angelika zapewniła sobie miejsce w Kadrze Narodowej Juniorów do Mistrzostw Europy w Macedonii. A Karolina wraz z Kadrą Narodową Seniorek wybierze się na Mistrzostwa Świata na Węgrzech.

  foto: Proyama

  Proyama1

  Udostępnij