• W miniony weekend na terenie powiatu łaskiego zatrzymano trzech kierujących pojazdami, którzy wsiedli za kierownicę będąc na „podwójnym gazie”. Jeden z nich dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. O dalszym losie kierujących zadecyduje teraz sąd.

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Łasku w trakcie minionego weekendu udaremnili dalszą jazdę trzem kierującym, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu mieli od 0.7 do 1.3 promila alkoholu w organizmach.

  18 marca 2017 roku w godzinach porannych w miejscowości Ostrów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, iż miał w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu.

  Kilkanaście godzin później funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 43-letni mieszkaniec Łasku kierował pojazdem mając promil alkoholu w organizmie.

  19 marca łascy policjanci zatrzymali na terenie gminy Wodzierady kierowcę jadącego na „podwójnym gazie”. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, iż 78-letni mieszkaniec Kwiatkowic kierował pojazdem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli policjanci ustalili, iż ten starszy mężczyzna posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

  Przypominamy, że za kierowanie samochodem lub innym pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 10. Dodatkowo każdy taki kierowca musi się również liczyć z konsekwencjami finansowymi.

  Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim świetnej koordynacji wzrokowo – ruchowej, a te alkohol zaburza najszybciej.

  Policjanci apelują Piłeś – Nie jedź!

  Udostępnij