• Tenisistki i tenisiści LTSR Buczek mają już na koncie pierwsze sukcesy w nowym sezonie. W pierwszym wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym młodziczek do lat 13 rozegranym w Moszczenicy, świetne zawody rozegrała 12-letnia Marta Holak, która zajęła drugie miejsce i uzyskała awans do I Grand Prix Polski młodziczek. Razem z Martą do Jarosławia pojedzie również 10-letnia Wiktoria Wróbel i 12-letnia Zuzanna Niciak, które mają zapewniony udział z tzw. „listy krajowej” (pierwsza 16-tka z krajowego rankingu).

    Także w Moszczenicy rozegrano I WTK kadetek (do lat 15). Tutaj ogromną niespodziankę sprawiła Wiktoria Wróbel, która pokonała wszystkie znacznie starsze rywalki i zajęła pierwsze miejsce oraz prawo gry w I GPP kadetek w Krakowie. Z kolei w Rawie Mazowieckiej rozegrani I WTK juniorów i juniorek (do lat 18). Drugie miejsce przypadło 16-letniemu Michałowi Oraczowi, który również zapewnił sobie prawo gry w I GPP juniorów. W Rawie Mazowieckiej znakomicie zagrała Wiktoria Wróbel, która grając o trzy kategorie wyżej zajęła piąte miejsce. Marta Holak została sklasyfikowana na miejscach 9-12, a Zuzanna Niciak 13-16. Warto również nadmienić, że w I GPP żaczek (do lat 11), który zostanie rozegrany w Lidzbarku Warmińskim, z pierwszym numerem będzie rozstawiona nasza Wiktoria Wróbel.

    Już w najbliższą sobotę rozpoczynają się rozgrywki o mistrzostwo II ligi kobiet i mężczyzn. Drużyna męska LTSR Buczek rozegra swój mecz u siebie z LKS Biała Rawska (sala ZSPiGP w Buczku, sobota o godz. 10.00). Dziewczyny pierwszy mecz zagrają na wyjeździe, ale już w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zagrają we własnej sali z MKS Jedynka Łódź.

    Udostępnij