• Ksiądz kanonik Dariusz Chlebowski, lat 48, oficjalnie został nowym proboszczem parafii w Sędziejowicach
  Uroczysta msza święta odbyła się 3 lipca. Przybył na nią biskup Ireneusz Pękalski. Mieszkańcom został przedstawiony ksiądz kanonik Dariusz Chlebowski, który wcześniejszą posługę pełnił w parafii w Żeroninie (powiat piotrkowski). Kościół wypełnił się wiernymi, którzy chcieli poznać nowego proboszcza. Na uroczystości obecny był również uwielbiany ks. Grzegorz Kaźmierczak, były proboszcz parafii. W mszy uczestniczyły także poczty sztandarowe, orkiestra dęta oraz lokalni samorządowcy. Ks. Chlebowski ciepło przywitał się z nowymi parafianami. Padło nawet słowo „Pomożecie?”.
  Póki co na plebani trwa remont, dlatego nowego księdza nie widać za często w Sędziejowicach.
  * * *
  W internecie o działalności ks. Dariusza można przeczytać sporo. Ksiądz występuje na popularnej stronie Youtube. Na filmiku z jego udziałem można zobaczyć jak w ciepłych słowach wypowiada się na temat parafii w Żeroninie oraz jak śpiewa podczas mszy. Ks. Dariusz jest bowiem umiłowany w muzyce. W jednym z wywiadów stwierdził nawet: „Muzyka to moje życie, miłością mojego życia jest gitara, grałem w różnych zespołach rockowych, religijnych, młodzieżowych, a nawet weselnych. W seminarium grałem i śpiewałem oraz tworzyłem muzykę. Gitara towarzyszy mi cały czas, także w czasie rekolekcji, wykorzystuję ją, bo kto śpiewa, ten dwa razy się modli, też muzyka łagodzi obyczaje, ale też muzyka otwiera serca na Pana Boga”.
  Nowy proboszcz obecny jest również na portalu społecznościowym. Śledząc jego facebookowy profil można dowiedzieć się, że ksiądz jest apolityczny, jego ulubionym cytatem jest „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, nosi ksywę „Daro”. Nowy proboszcz jest fanem m.in. Adele, Stinga, Celine Dion, Carlosa Santany. Ponadto ks. Dariusz jest właścicielem pięknej kotki syberyjskiej (niebieskiej), którą na Facebooku przedstawił jako królowa Kate. Wiemy również, że nowy proboszcz lubi oglądać piłkę nożną oraz siatkówkę. Jest fanem polskiej reprezentacji. Widać, że duchowny posiada sporą dawkę poczucia humoru, bowiem na Facebooku pojawiły się jego mniej nieformalne zdjęcia. Ksiądz Dariusz lubi dobrze i smacznie zjeść, ale nie stroni od sportu.
  Jak sprawdzi się w parafii Sędziejowice, czas pokaże.

  Udostępnij