• Niepełnosprawny Kacperek Kowalczyk z Woli Kleszczowej (gm. Widawa) otrzymał NF- Walker, który pozwoli mu samodzielnie stać i poruszać się.
    23 grudnia w 51 numerze „Mojego Łasku” pisaliśmy o wielkim balu charytatywnym na rzecz niepełnosprawnego Kacperka Kowalczyka. Chłopiec urodził się z wrodzonym zakażeniem wirusa cytomegalii, którego skutkiem jest mózgowe porażenie dziecięce, niedosłuch obustronny i epilepsja. Każdego dnia wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji ruchowej i zajęć terapeutycznych. Sześciolatek nadal nie chodzi i nie mówi.
     Poruszeni losem niepełnosprawnego chłopca, Michał Włodarczyk, wójt gminy Widawa, Agnieszka Leopolska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Widawie, i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Widawie zorganizowali charytatywny bal dla Kacperka, który odbył się 28 listopada w „Willi Paradise” w Widawie. Celem imprezy była  pomoc rodzicom w zebraniu środków finansowych dla syn na  zakup sprzętu specjalistycznego NF – Walker, który pozwoli chłopcu samodzielne stanie i poruszanie się. W wyniku przeprowadzonej akcji udało się Komitetowi Organizacyjnemu zebrać kwotę 37 382 zł. Środki pozwoliły rodzicom Kacperka kupić urządzenie  NF – WALKER, którego całkowity koszt wynosi 32 000,00 zł. Rodzice dziecka w miesiącu grudniu dokonali zamówienia sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego syna. Urządzenie zostało sprowadzone z Norwegii.
    6 stycznie sześciolatek dostał najpiękniejszy prezent jaki mógł tylko sobie wymarzyć. W dniu jego imienin firma specjalistyczna dostarczyła sprzęt NF – Walker do miejsca zamieszkania niepełnosprawnego chłopca. Rodzicom oraz samemu Kacprowi spełniło się wielkie marzenie, dzięki niemu chłopiec dokona rzeczy dotychczas niemożliwych. Będzie mógł samodzielnie stać i poruszać się. Rodzice Kacpra Kowalczyka składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, uczestnikom balu oraz osobom, które okazały wielkie serce, zorganizowały oraz przeprowadziły tę piękną akcję.
    kacperek3

    Udostępnij