• Danuta Rychlik, żona radnego Józefa Rychlika, otrzymała posadę w Urzędzie Miejskim w Łasku.
    Żona radnego piastuje funkcję pomocy administracyjnej w Zespole Bezpieczeństwa Obywateli. Jej mąż Józef Rychlik (na zdjęciu) jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Czy koneksje rodzinne i stanowisko męża w strukturach łaskiego samorządu miały wpływ na wybór kandydata? Mieszkańcy Łasku nie mają wątpliwości, że tak. Jednak burmistrz Gabriel Szkudlarek twierdzi, że nad wyborem zaważyły kompetencje kandydatki.
    Nie jest tajemnicą, że pani Danuta Rychlik jest żoną wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Oczywiście, nie wpływało to na wybór tej osoby na stanowisko pomocy administracyjnej w Zespole Bezpieczeństwa Obywateli. Wcześniej tę posadę zajmował emeryt. Z pewnych osobistych przyczyn musiał zrezygnować z pełnienia funkcji. Pani Danuta Rychlik posiada odpowiednie przygotowanie, aby pracować w tym wydziale. Ukończyła studia w tym kierunku i jest osobą przygotowaną do pełnienia zadań w Zespole Bezpieczeństwa Obywateli – tłumaczy Gabriel Szkudlarek.
    Wybór pracownika na to stanowisko odbył się bez przeprowadzenia konkursu. Burmistrz miał więc wolną rękę, co do wyboru osoby. Mieszkańcy nie kryją oburzenia.
    Czy w naszej gminie nie ma już młodych osób, które również spełniają wymagania do pracy w takim wydziale? Tyle mówi się o bezrobociu, że młodzi wyjeżdżają z Łasku, ale nie ma co się dziwić, jeśli obsadza się stanowiska swoimi ludźmi – mówi zdenerwowany czytelnik, który zadzwonił do nas z informacją.

    Udostępnij