• Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku walczą o nagrody w ogólnopolskim konkursie Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu”. Ich zwycięstwo zależy od internautów, którzy na placówkę mogą oddawać głosy.
  Do konkursu zgłosiło się blisko 3 tys. uczniów, którzy zgłosili swoje reklamy społeczne promujące wiedzę o żywieniu. Dzieci i młodzież z województwa łódzkiego stworzyły filmy i plakaty, które nie tylko zachęcają do zdrowego żywienia, ale też… ratują świat! Teraz od decyzji internautów będzie zależeć jaka szkoła w województwie łódzkim zdobędzie nagrodę. Głosowanie na prace trwa od 1 do 14 grudnia Są wśród nich nasi reprezentanci i nie trzeba przekonywać, że to na nich powinniśmy oddawać swoje głosy. Z powiatu łaskiego w konkursie wzięła tylko jedna placówka Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Uczniowie ośrodka nazwali się „witaminołasuchami” i stworzyli reklamę społecznościową. Wychowankowie wykorzystali tekst wiersza Jana Brzechwy pt. „Rzepka” i zapoznali odbiorców z przyszłości z warzywem nieco niedocenianym, aczkolwiek niezwykle wartościowym jakim jest rzepa. Podopieczni wykorzystali rekwizyty i scenę Łaskiego Domu Kultury jako plan filmowy. Witaminołasuchą to miejsce to przypadło do gustu. Podczas nagrywania, przygotowywania się do scen, przebierania wszyscy doskonale się bawili. Uczniowie mają nadzieję, że ich trud nie poszedł na marne, a internauci docenią kreatywność konkursowiczów.
  Na naszych reprezentantów można głosować na stronie internetowej www.tescodlaszkol.pl. Wystarczy wejść w zakładkę galeria prac i wyszukać nasz ośrodek. Ważne, aby zagłosować na wybraną pracę, trzeba zarejestrować się na stronie konkursu. Głosowanie trwa do 14 grudnia.
  ***
  To jednak nie koniec zabawy konkursowej i szans na wygraną. Konkurs „Przyszłość na talerzu” pozostaje otwarty dla nowych zgłoszeń, a w jego II etapie czeka jeszcze więcej, bo ponad 200 nagród. Pośród nich są: zestawy multimedialne, zestawy do założenia szkolnych ogródków, sprzęt sportowy, gry edukacyjne i wiele innych. Wszystkie  szkoły podstawowe i gimnazja mają szansę na ich zdobycie. Wystarczy, że nauczyciel
  w terminie do 15 kwietnia 2016 roku zarejestruje szkołę i zrealizują ze swoimi uczniami kilka „kosmicznych” zadań. Za każde zdobywać będą punkty, które po 15 kwietnia nauczyciel będzie mógł wymienić na wybrany zestaw z koszyka nagród. Każda chętna do zabawy szkoła otrzyma dzięki temu nagrodę dopasowaną do potrzeb. Im więcejzdobytych punktów, tym cenniejszą nagrodę może wybrać. Zachęcamy więc wszystkie szkoły z terenu naszego powiatu do wzięcia udziału w konkursie. Dla uczniów jest to doskonała zabawa, a szkoła ma szansę wzbogacić się o cenne pomoce dydaktyczne.

  Udostępnij