• Osoby posiadające działki na terenie gminy Łask mogą odetchnąć z ulgą. Radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie obniżenia opłaty za wywóz odpadów. Letnicy zapłacą o 54 zł mniej.
    Dotychczasowa stawka za odbiór śmieci przez osoby posiadająca działki na terenie gminy Łask wynosiła 144 zł (za odpady segregowane) oraz 288 zł za odpady niesegregowane. To była jedna z najwyższych stawek w naszym regionie. Nic dziwnego, że letnicy wyrażali niezadowolenie.
    – To jest niepojęte, że musimy tyle płacić za śmieci. Na działkach przebywamy ledwo trzy miesiące. Przecież to jawne zdzieranie z nas kasy – piekliła się jedna z naszych czytelniczek.
    Głosy rozgoryczenia dotarły także do przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Bartosika. Idąc za sugestiami letników, rajcowie wypracowali nowe stawki – jak można przeczytać w uzasadnieniu uchwały. Średnia ilość odpadów komunalnych powstających na działkach letniskowych w gminie Łask to 480 l (4 pojemniki o pojemności 120 l każdy). Rada Miejska przyjęła, że średnio na działce letniskowej przebywają dwie osoby przez około 6 miesięcy. Jedna osoba na miesiąc produkuje 40 l śmieci, więc w prostym rozrachunku dwie osoby przez pół roku zużywają 480 l. Dlatego uchwalona wcześniej stawka wydaje się być stanowczo za wysoka.
    Radni podjęli więc uchwałę zmieniającą, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku. Letnicy za odbiór odpadów zapłacą 80 zł (przy segregacji) oraz 144 zł, jeśli śmieci nie są segregowane.

    Udostępnij