• Dominik Chmiel odnosi kolejne sukcesy. Z XI Mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jiutsu wraca z brązowym medalem.
    Zawody odbyły się 14-15 listopada w Poznaniu. Dominik Chmiel startował w kategorii brązowe pasy (82,3 kg), gdzie zgłosiło się 22 czołowych zawodników.
    – Pierwsza walka w moim wykonaniu to wolny los. Następnie zmierzyłem się z zawodnikiem z Poznania – opowiada.
    Była to zacięta walka o pozycje kontrolne, gdzie po 6 minutach starcia nasz reprezentant zdominował przeciwnika i poddał go duszeniem przed czasem. Kolejną walkę Dominik stoczył z faworytem tej kategorii, zawodnikiem ze Śląska. Już w pierwszej minucie starcia po próbie skontrolowania Dominika przez rywala wojskowy przejął jego nogę i pokonał go, wykonując dźwignię na stopę.
    – Walkę półfinałową przegrałem przez duszenie rękoma, ponieważ popełniłem błąd. Dałem się złapać i musiałem uznać zwycięstwo przeciwnika – dodaje.
    Mimo tej porażki, Dominik Chmiel znalazł się na podium, zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy!