• MULKS Łask liderem, Orkan Buczek także zajmuje pierwsze miejsce. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd boisk.
    Klasa okręgowa
    W 13 kolejce rundy jesiennej odbyły się derby powiatu łaskiego. MLKS Konopnica podejmowała LUKS Bałucz. Gospodarze okazali się jednak lepsi i wygrali z przeciwnikiem 3:2. Doskonale poradził sobie także Orkan Buczek, który podejmował u siebie WKS Wieluń. Na boisko wybiegli: w bramce Welsam Macedo, w obronie Dawid Tomczyk na lewej, w środku Jacek Popek i Adam Dobrowolski, na prawej Michał Krzciuk. W linii pomocy na lewej Dawid Liśkiewicz, w środku Jacek Berensztajn, Mateusz Boruń i Patryk Niciak, na prawej Adrian Płuciennik. W ataku Tomasz Marecki. Orkan od razu przeszedł do ofensywy. Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze usiąść na trybunach, a zespół zdobył już pierwszą bramkę. Dawid Liśkiewicz podaje piłkę do Patryka Niciaka, ten bez zawahania ruszył w pole karne i oddał strzał w bramkę przeciwników. 1:0 dla Orkanu, na trybunach szaleństwo. Gospodarze kontrolowali grę i każdy na swojej pozycji pracował na 100%, pojawiło się kilka okazji ze stałych fragmentów gry do strzelenia bramki, zabrakło jednak odrobiny szczęścia. Po wyjściu z szatni, nasi zawodnicy przystąpili do ataku. Już dwie minuty po przerwie. Jacek Popek zagrywa do Tomasza Mareckiego, a ten jak na snajpera przystało, wykorzystuje szansę i Orkan prowadzi 2:0. Kibice na trzecią bramkę długo nie musieli czekać. Dawid Tomczyk przy piłce, piłkarz podaje do Dawida Liśkiewicza, ten mija przeciwników i wrzuca do Adriana Płuciennika, który głową kieruje piłkę do siatki i jest 3:0 dla buczkowskiej drużyny. Zmiana i na murawę wchodzą Seweryn Kaczorowski, Seba Kieraś, Bartek Pająk i Andrzej Kendziak. Szansę na zdobycie bramki miał Sebastian Kieraś. Po rzucie rożnym Jacka Berensztajna nasz filigranowy skrzydłowy świetnie uderzył głową, niestety piłka trafiła w poprzeczkę, dobić próbował Tomasz Marecki, niestety bezskutecznie. Mecz kończy się wynikiem 3:0.
    Punktami podzieliła się Widavia Widawa, która zremisowała z GLKS Strzelce Wielkie 2:2.
    W tabeli roszady. Na pozycję lidera wskazuje Orkan Buczek, drugie miejsce zajmuje LUKS Bałucz, trzecie LKS Kwiatkowice, a dziesiąte Widavia Widawa.
    A-klasa
    Tym razem MULKS Łask na wyjeździe grał z GKS Zapolice. Początek należał do łaskiej drużyny. Zawodnicy wypracowali sobie więcej sytuacji strzeleckich. Przeciwnicy pierwszą okazję do zdobycia bramki mieli dopiero w 44 minucie. Zawodnik z Zapolic nie wykorzystał okazji. Piłkarze do szatni zeszli z wynikiem 0:0. Druga połowa to również przewaga MULKS-u, ale pomiędzy 55 i 58 minutą gracze z Zapolic stworzyli cztery bardzo groźne, niemal identyczne sytuacje. Na szczęście nie udało im się zdobyć bramki. MULKS skutecznie zaatakował w 61 minucie. Dobre podanie otrzymał Dominik Gromada, który w polu karnym dośrodkował do Kamila Królaka, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. Kolejna bramka padła siedem minut później. Na 2:0 strzelił Jakub Sęczkowski. Chwilę później kontaktowego gola zdobyli gospodarze. Szczęśliwa wiadomość dla piłkarzy MULKS, zawodnik przeciwnej drużyny otrzymuje czerwoną kartkę, a nasi grają w przewadze. Trener podejmuję decyzję i na boisko wchodzi Krzysztof Kanios za Jakuba Sęczkowskiego. W 82 minucie Kanios wpisuje się na listę strzelców zdobywając bramkę lobem. Kolejne minuty to zmiany w drużynie. W 83 wchodzą Michał Pietrusiak i Mateusz Glinski za Dominika Janeczka i Kamila Królaka, a dwie minuty później Dominik Raduch za Mateusza Dobroszka.
    Tym razem nie udało się Tęczy Brodni. Drużyna na swoim terenie przegrała z LZS Rębieskie. Tabela A-klasy wygląda następująco: pozycję lidera zajmuje MULKS Łask, na jedenastym miejscu plasuje się Tęcza Brodnia.
    B-klasa
    W 11 kolejce B klasy LZS Chrząstawa przegrywa 2:3 z LKS Wola Będkowska. LKS Chociw bezbramkowo remisuje z LZS Wrońsko. Na ósmym miejscu znajduje się LKS Chociw, ostatnie miejsce z jednym punktem przypada LZS Chrząstawa.