• Szkoła Podstawowa w Czestkowie jest placówką na miarę XXI wieku. Warunków do nauki mogą pozazdrościć jej placówki z całej Polski.

  To niewątpliwie był szczęśliwy dzień dla wójta gminy Buczek, nauczycieli, rodziców oraz dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Czestkowie. 15 października nastąpiło oficjalne otwarcie nowoczesnej hali gimnastycznej w dobudowanej części budynku. W nowym skrzydle znalazły się także dodatkowe klasy.
  Na uroczystość oficjalnego otwarcia przybyło wielu znamienitych gości. Oficjele nie zapomnieli jednak, że najważniejsze są dzieci uczące się w tej placówce. Dlatego przywieźli im sporo prezentów. Szkoła otrzymała piłki do siatkówki (również te profesjonalne, którymi grają zawodniczki drugoligowej Łaskovii Łask), piłki do koszykówki oraz piłki do nożnej. Największą frajdę sprawiły jednak podarunki od wójta Bronisława Węglewskiego, który sprezentował dzieciakom łyżworolki oraz deskorolki. Radości nie było końca.
  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanej Dniem Nauczyciela, nie zapomniano także o nauczycielach z gminy Buczek, którym wręczono kwiaty oraz nagrody pieniężne. Nie obyło się także bez oficjalnych przemówień, chociaż na tej uroczystości pełne były humoru, a sala raz po raz wybuchała śmiechem.
  Wójt gminy Buczek mówił także o inwestycjach. Ma ambitne plany. Chce, żeby do końca przyszłego roku w gminie powstała hala sportowa, a w niedalekiej przyszłości basen. Niebawem ma także powstać chodnik, który umożliwi bezpieczne dojście do szkoły.- Wszystko robię z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy. Musimy stworzyć im jak najlepsze warunki do uczenia się, ponieważ pamiętajmy, że to jest nasza przyszłość – mówił wójt Bronisław Węglewski.
  Po części oficjalnej przed publicznością zaprezentowali się uczniowie szkoły. Dzieci śpiewały, tańczyły, grały na instrumentach i pokazywały skomplikowane figury akrobacyjne. Występy nagradzano gromkimi brawami. Na koniec uroczystości na salę wjechał wielki tort, który został spałaszowany ze smakiem.

  DSC06566d

  Udostępnij