• Pijani mężczyźni kradli metalowe elementy zbrojeniowe z placu budowy. Złapano ich po pościgu.
    30 września dyżurny łaskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony, że na terenie placu budowy w Kozubach doszło do kradzieży prętów zbrojeniowych, drutu i rur drenażowych. Na miejsce zdarzenia pojechał patrol policji z komisariatu we Widawie. W tym przypadku nieocenieni okazali się świadkowie zdarzenia, którzy wskazali miejsce ucieczki złodziei. Stróże prawa bez chwili zawahania udali się w pościg za mężczyznami, którzy w trakcie ucieczki porzucili skradzione z terenu budowy przedmioty. Po chwili byli już w rękach policjantów.
    – Zatrzymani to mieszkańcy gminy Sędziejowice w wieku 44 i 54 lata. Obydwaj w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, mieli ponad promil alkoholu we krwi.  Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania 54-latka, stróże prawa znaleźli inne skradzione metalowe elementy pochodzące z tego samego  placu budowy – informuje mł. asp. Katarzyna Staśkowska.
    Wartość skradzionych przedmiotów wynosiła 1100 zł.  Śledczy ustalają, czy złodziejski duet ma na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Odzyskane przedmioty wkrótce trafią do właściciela. Złodziejom grozi kara do 5 lar pozbawienia wolności.

    Udostępnij