• Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Bartosik chciałby, żeby w Łasku bezpłatnie szczepiono seniorów przeciwko grypie.
  Temat poruszony został na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Mężczyzna zaproponował, żeby bezpłatnymi szczepieniami zostały objęte osoby np. powyżej 70 roku życia.
  – Nie są to duże koszty. GP ZOZ posiada szczepionki taniej niż w aptece. Przy takich ilość koszt wynosiłby około 24 zł od osoby. Wszyscy chętni mogliby z tego korzystać oczywiście przy ustaleniu odpowiednich kryteriów – tłumaczył mężczyzna
  Przewodniczący powołał się na inne miasta, które od lat przeprowadzają akcję bezpłatnych szczepień dla osób starszych. Są to m.in. Łódź, Wrocław, Poznań, Kraków, a także mniejsze jak Mysłowice, Świerzawa czy Tarnów.
  Burmistrz chętnie przystał na tę propozycję i zaproponował, że wiek można obniżyć nawet do 60 roku życia. Sprawa ma zostać rozpatrzona przez burmistrza oraz komisję budżetu i finansów.
  – Jeżeli znajdą się możliwości finansowe. Nie ma tutaj żadnego przymusu szczepienia. Jeśli nie ma pieniędzy, nie zrobimy tego w tym roku tylko zaplanujemy na rok przyszły. Uważam jednak, że szczepienia to ważna sprawa, mówię już o tym od wielu lat. Czas najwyższy, żeby wzorem innych gmin też to u nas zrobić – skończył dyskusję  Robert Bartosik

  Udostępnij