• Stowarzyszenie Rękodzieła Łaskiego Szuflandia na zakończenie projektu ZA(WĄŻ)AMY ZNAJOMOŚCI zorganizowało wyjątkową imprezę.
  W piątkowe popołudnie, 25 września, na łaskim rynku spotkali się wszyscy uczestniczący w przedsięwzięciu. Dzieci ze szkół podstawowych z Wrzeszczewic, Teodorów, Bałucza, Wiewiórczyna, Okupu oraz dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach zorganizowanych przez biblioteki w Łasku, Buczku i Sędziejowicach. Przywiozły trzony węża, wykonane wcześniej z pomocą łaskich artystek. Wszystkie elementy połączone zostały w całość, tworząc wyjątkowo długie zwierzątko, które obwiodło główną płytę rynku. Na koniec wąż zwinięty został w ślimaka, tworząc wygodny dywanik.
  Dzieci uczestniczyły też w wielu ciekawych konkursach przygotowanych przez aktywne artystki. Rzucały do celu, przeciągały linę, puszczały bańki mydlane, malowały obrazki, rozwiązywały quizy i zagadki, zdobywając dyplomy i wiele ciekawych nagród. Nagrody w formie piłek, gier edukacyjnych, planszowych otrzymały także szkoły i biblioteki uczestniczące w projekcie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwierzątka wykonywane z baloników oraz malowanie twarzy. Podczas rodzinnego festynu nie zabrakło przedstawicieli policji i straży pożarnej. Najmłodsi bardzo chętnie oglądali wóz strażacki, a starsi z sukcesami startowali w quizach prowadzonych przez miłą panią policjantkę.
  Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki funduszom Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie  Dobroczynne „Razem”.
  Dzięki Szuflandii zawążyliśmy znajomości.
  tekst i foto: AgA

  Udostępnij