• 23-letni mieszkaniec Łasku kradł samochody, a później je porzucał.

    Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wpadli na trop złodzieja samochodów. Mężczyzna 25 września około godz. 4.00 wszedł na teren niezamkniętej posesji znajdującej się na obszarze powiatu Łaskiego. Mężczyzna odjechał daewoo lanos w kierunku miejscowości Rososza. Tam stracił panowanie nad samochodem, wjechał do przydrożnego rowu i porzucił pojazd. Bezczelny Rabuś z pobliskiej miejscowości ukradł kolejne auto. Tym razem jego łupem był volkswagen T4, który zaparkowany był na nieogrodzonej posesji. Łaskowianin porzucił go na parkingu znajdującym się przy jednym z supermarketów. Materiał dowodowy, weryfikacja posiadanych informacji i znajomość środowiska przestępczego pozwoliła policjantom z wydziału kryminalnego na ustalenie sprawcy tych kradzieży. Jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi wytypowanego mężczyzny. 23-latek z Łasku został zatrzymany.
    – W trakcie przeszukań w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli część skradzionych z samochodów przedmiotów, m.in. tablet, CB radio i radioodtwarzacz. Analizując dotychczasowe podobne zgłoszenia śledczy ustalili, że 23-latek od stycznia do września 2015 roku skradł m.in. 6 innych samochodów z terenu Łasku i okolic, a ze skradzionych pojazdów zabierał wartościowe przedmioty. Skradzione pojazdy zostały odzyskane, złodziej najczęściej porzucał je na terenie różnych powiatów – informuje mł. asp. Katarzyna Staśkowska, rzecznik prasowy łaskiej komendy policji.
    Zatrzymany złodziej usłyszał zarzuty m.in. kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest jednak rozwojowa, aktualnie szacowane są straty.

    Udostępnij