• Wiele osób o Szlachetnej Paczce słyszało, jednak nie do końca wie o co w tej akcji chodzi. Krótko ujmując to system pomnażania dobra działający, który działa na terenie całej Polski. Łączy ona rodziny żyjące w niezawinionej biedzie, wolontariuszy, którzy docierają do rodzin i dobierają pomoc adekwatną do potrzeb, a także darczyńców przygotowujących paczki, które zaspokajają konkretne potrzeby osób objętych pomocom oraz dobroczyńców wspierających projekt finansowo. Dzięki profesjonalnemu mechanizmowi pomocowemu, który angażuje wiele osób z różnych grup społecznych, wartość udzielonej pomocy z roku na rok rośnie. Dlatego Szlachetna Paczka potrzebuje wsparcia, by jeszcze lepiej zbudować system udzielania pomocy w naszym powiecie.
    Po raz pierwszy w powiecie łaskim Szlachetna Paczka była zorganizowana w 2012 roku. Z roku na rok projekt rozwija się dzięki zaangażowaniu wspaniałych osób. Wolontariusze docierają do nowych rodzin, które potrzebują pomocy. Odwiedzają także rodziny z poprzednich edycji i cieszą się wraz z nimi, widząc, że paczka była dla nich impulsem do działania, do walki o poprawę swojej sytuacji. W ubiegłym roku Szlachetna Paczka zjednoczyła prawie 1 000 000 Polaków. W tym roku w powiecie łaskim działają dwa rejony: Łask oraz  Sędziejowice-Widawa. Organizacja wiem, że może wiele, a wsparcie mieszkańców będzie dla niej pomocą w realizacji celów i pomnażaniu dobra na jeszcze większa skalę, dlatego Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy.
    W akcji może wziąć udział każdy, który ma w sobie chęć realnej pomocy i kocha ludzi. Jeśli lubisz się rozwijać i brać udział w ciekawych szkoleniach, śmiało możesz aplikować. Szlachetna Paczka jest dla ludzi  lubiących pracę na wysokich obrotach, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, samodzielny i wytrwałych w dążeniu do celu, biorących odpowiedzialność za swoje działania. To także praca w zespole ludzi z pasją, częścią prestiżowej drużyny SuperW. Wymaganie jest tylko jedno. Trzeba mieć ukończone 18 lat.
    Jakie więc są zadania wolontariusza? Taka osoba będzie spotykać się z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobierze takie, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji. Oprócz tego będzie współpracowała z darczyńcami przygotowującymi paczki i z innymi wolontariuszami w rejonie (m.in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu, transport paczek). Zadania nie są trudne, a zyskać można wiele. Już sama radość niesienia pomocy, to najlepsze wynagrodzenie. Oprócz tego możemy mieć świadomość, że realnie zmieniamy miejsca, w którym mieszkamy. Rozwijamy także umiejętności komunikacji i organizacji własnego czasu, które są cenione na rynku pracy. Mamy również szansę poznać nowych znajomych i przyjaciół. Zgłoszenie się jest banalnie proste. Wystarczy wejść na stronę: www.superw.pl, znaleźć na mapie rejon Łask i okolice lub Sędziejowice i Widawa,  wypełnić formularz zgłoszeniowy i czekać na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

    Udostępnij