• Pierwszy Ogólnopolski Plener Malarski Malarzy Amatorów – Kolumna Sztuki trwał dziesięć dni. Jego zwieńczeniem był wernisaż poplenerowy „Kolumna – Sztuki”, który odbył się 14 lipca. Zaprezentowano na nim prace artystów uczestniczących w imprezie, Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi oraz członków sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łasku.

  Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowanie, także wśród władz samorządowych. Zebrani podziwiali obrazy i zachwycali się pięknem Kolumny, które artyści dojrzeli i ukazali na płótnie. Swoją duszę artystyczną mogli pokazać także najmłodsi, którzy kilka dni wcześniej prezentowali swoje dzieła na „miniwernisażu”. W zajęciach plenerowych brali bowiem udział również uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Kolumnie, gdzie pod czujnym okiem Stowarzyszenia Nasza Kolumna i Krystyny Mianowskiej szkolili swoje umiejętności. Za aktywny udział milusińscy otrzymali słodkie nagrody.

  nasza kolumna 1

  Inicjatorem pleneru było Stowarzyszenie Nasza Kolumna wsparte przez Stowarzyszenie Plastyków Amatorów w Łodzi. Stowarzyszenia chciałyby, żeby ogólnopolski plener stał się już tradycją i aby na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w naszej gminie, ba w całej Polsce.

  Chmiel.

  foto: Nasza Kolumna

  Udostępnij