• Już po raz 21 w Kwiatkowicach odbył się festyn sportowo-rekreacyjny. Był turniej piłki nożnej, siatkówki, masa zabawy, a także tańca.

  Impreza rozpoczęła się 5 lipca o godzinie 9.00 i przyciągnęła sporą liczbę mieszkańców, także z ościennych gmin. Festyn rozpoczął się od turnieju piłkarskiego. Rywalizowały drużyny LKS Kwiatkowice, LKS Sarnów, Victoria Szadek i zespół Urzędu Marszałkowskiego woj. łódzkiego. Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze z LKS Sarnów, II miejsce zdobyła drużyna z Kwiatkowic, a III miejsce Victoria Szadek.

  Festyn sportowo-rekreacyjny w Kwiatkowicach nie mógł się odbyć bez turnieju piłki plażowej. Sympatycy „plażówki” mogli liczyć na zaciętą walkę. Jednak najlepszy okazał się duet Łukasz Szremski i Adam Błaszczyk, II miejsce zajęli Adam Wódka i Bartłomiej Kowalski, III miejsce powędrowało do Arkadiusza Jarosa i Mariusza Choroszyńskiego.

  Oprócz sportowej rywalizacji na festynie poruszono także ważne kwestie. Odbyła się akcja oddawania krwi, tym drogocennym płynem podzieliło się 23 uczestników imprezy. Równie ważne działania reklamowała Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, prowadząc rejestrację do bazy danych dawców szpiku kostnego. Misją fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepu szpiku lub komórek macierzystych. Do bazy dawców szpiku zarejestrowało się aż 16 osób. Tego dnia pięknych gestów nie brakowało, świadczyć może o tym przekazane przez senatora Andrzeja Owczarka pomocy finansowej dla potrzebującej rodziny z gminy Wodzierady.

  Podczas nieoficjalnej części festynu dzieciaki szalały na kulach wodnych, dmuchanych zjeżdżalniach, a prawdziwą furorę robiła przejażdżka na kucykach. Świetny humor maluchom zapewnili animatorzy, organizując dla dzieci gry i zabawy. Starsza część uczestników festynu mogła posłuchać zespołu „Kwiaty Polne” z Kwiatkowic, który przedstawił repertuar przypominający pieśni minionych lat. Nie zabrakło również występu Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwiatkowicach. Dobrą zabawę zapewniły zespoły disco-polo: Tropic i Tarzan Boy Cover. Tańcom i śpiewom nie było końca.

  Organizatorem imprezy były Ludowy Klub Sportowy Kwiatkowice, OSP Kwiatkowice i Klub Kobiet „Kwiatkowianki”.

  Udostępnij