• O Buczku usłyszała cała Polska. Wszystko za sprawą święta truskawki, które w miniony weekend przyciągnęło ponad 30 tys. osób. To jedna z najlepszych plenerowych imprez w kraju.

  Gmina Buczek może się szczycić, bo ma czym. Wszystko za sprawą truskawki, która w tym regionie jest wprost przepyszna. Duża, słodka i co najważniejsze najbardziej popularna, bo któż nie słyszał o słynnej buczkowskiej truskawce. Teraz Buczek znany jest także z rozrywki.
  Były rozstrzygnięcia truskawkowych konkursów, stoiska z buczkowską truskawką, atrakcje dla dzieci i wiele innych. Tłumnie goście zaczęli zjeżdżać się około godziny 18.00. Na estradzie pojawił się popularny zespół discopolowy MIG. Publiczność szalała, a kiedy gwiazdy zaczęły rzucać swoje płyty, wręcz wyrywała je sobie z rąk. Wtedy już było wiadomo, że organizatorzy doskonale dobrali repertuar.
  Następnie na scenie pojawił się zespół After Party, który również podkręcił atmosferę. Kolejny występ to słynna grupa B-qll. Ta część artystyczna skierowana była głównie dla młodzieży, chociaż widać było, że także starsze osoby doskonale bawią się przy tych rytmach. Kolejna część to kultowy zespół Róże Europy, a także gwiazda wieczoru zespół IRA. Nie zabrakło także pokazu sztucznych ogni. Zabawa była przednia, a była to dopiero pierwsza część święta.
  W niedzielę frekwencja także dopisała i nie ma co się dziwić. Na estradzie pojawiły się takie gwiazdy jak Piękni i Młodzi, Margaret czy Pectus. Gości bawił także kabaret Skareble. Było także wiele konkursów, które szerzej opiszemy w przyszłym wydaniu. Imprezę wszyscy ocenili na 6+, a emocję z nią związane będą towarzyszyły wszystkim uczestnikom przez długi czas.
  Od teraz Buczek znany będzie z dwóch rzeczy: pysznej truskawki i doskonałych imprez. Takiej organizacji mogą pozazdrościć nam wszystkie miasta w Polsce. Do zobaczenia za rok.

  Udostępnij