• Już za trzy miesiące będziemy jeździć po równych jak stół drogach. Które z nich doczekają się remontu?

  Kompletnej przebudowy doczeka się ulica Batorego. Będzie to ostatni etap remontu. Nowa nawierzchnia pojawi się od ul. Warszawskiej do alei Niepodległości. W planach jest wymiana chodników i oświetlenia na odcinku od ul. Spółdzielczej do Podleśnej. Zadanie jest współfinansowane ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. „schetynówki”. Samorząd dokłada 50% wartości inwestycji.

  Nie będzie także problemu z przejazdem przez Marzenin. Dziurawa jak ser szwajcarski nawierzchnia w końcu zostanie zrobiona. Powiat ma zamiar naprawić 400 metrów drogi od ul. Zduńskiej (zjazd z drogi S-8) w kierunku centrum Marzenina. Zakres prac to wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z poszerzeniem i dodatkowo remont poboczy.

  Powiat planuje także wymianę barierek na wiadukcie nad torami kolejowymi w miejscowości Nowe Kozuby/ Żagliny. Certyfikowane bariery mostowe mają znacznie zwiększyć bezpieczeństwo na tej trasie.

  Na przebudowę czeka także droga pomiędzy miejscowościami Kolonia Zawady – Zawady. Drogowcy na odcinku kilometra wyleją nowy asfalt i zrobią pobocza. Ponadto odmulone zostaną rowy wraz z wymianą przepustów. Zadanie realizowane jest dzięki Funduszowi Ochrony Gruntów Rolnych.

  Ponadto samorząd ma zamiar na bieżąco naprawiać ubytki w nawierzchniach (na zdjęciu), wykaszać rowy przydrożne, pobocza i pasy zieleni, wycinać obumarłe drzewa, samosiewy i zakrzaczenia, odmulać i udrażniać rowy melioracyjne wraz z ewentualną wymianą tudzież naprawą przepustów, oczyszczać studzienki kanalizacyjne, w szczególności w miejscowościach Łask i Kolumna, montować znaki drogowe zgodnie ze zgłoszonymi i zaakceptowanymi petycjami mieszkańców i radnych, odnowić przejścia dla pieszych i linie pasów drogowych.

  mil.

  Udostępnij