• Przedszkolaki z placówki „Leśne Skrzaty” w Kolumnie wraz ze swoim rodzicami stworzyli ogromne wielkanocne jajo, które postanowili podarować mieszkańcom domu Seniora w Ksawerowie. Świąteczna ozdoba osiągnęła niebagatelne rozmiary dwóch i pół metra w wysokości i ponad 3 w obwodzie. Przez dwa tygodnie dzieci przy pomocy rodziców dekorowały jajo bibułami, nieskończoną ilością papierowych kwiatków, kurczaczków, jajeczek.
    -Gdy Jajo Wielkanocne zostało skończone było tak piękne, że wraz z dziećmi postanowiliśmy przekazać je w prezencie do jednego z domów Seniora, aby umilić w tym miejscu Święta Wielkanocne – mówi mama jednego z wychowanków Elżbieta Kwiecińska.
    Ogromne jajo stało się impulsem dla wykonania kolejnych podarków – dzieci przygotowały bibułowe kwiaty, pięknie pomalowane świąteczne ozdoby, które trafiły w ręce każdego z pensjonariuszy. Całość dopełniły specjalnie przygotowane na tę okazję stroje maluchów, w których wyglądały jak małe żółte kurczaczki.

    Wizyta w Domu Seniora „Jovimed” w Ksawerowie była wspaniałym wydarzeniem dla małych artystów i szczególnym dla pensjonariuszy placówki. Pani Renata Popławska, wychowawczyni grupy wraz dziećmi przygotowała dla seniorów piękną część artystyczną. Przedszkolaki z dziecięcym wdziękiem ożywiły odwiedzony dom śpiewając świąteczne piosenki, tańcząc i recytując wierszyki. Pensjonariusze nie kryli wzruszenia.

    -Bardzo dziękujemy, że mogliśmy gościć w tak pięknym miejscu i podarować nasze Jajo Wielkanocne. Był to dar prosto z naszych serduszek, tych małych i dużych. ogromnym zaszczytem było to że mogliśmy umilić naszym występem pensjonariuszom Święta Wielkanocne, serdecznie dziękujemy za bardzo miłe powitanie , uśmiechy, wzruszenie, dla takich właśnie chwil warto żyć i tworzyć – w imieniu swoim i dzieci powiedziała Elżbieta Kwiecińska.

    Udostępnij