Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| February 25, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Zawody modeli balonów na ogrzane powietrze -

Zawody modeli balonów na ogrzane powietrze

1 Stanowiska startowe w Opocznie 2 Napełnianie modelu balonu 3 Start modelu balonu 4 Laureaci XIX Małego Gordona Bennetta

Tradycyjnie z końcem zimy rozgrywane są zawody modeli balonów na ogrzane powietrze. Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury modelarzom Pracowni Modelarskiej ŁDK umożliwia start w zawodach modeli balonów.
W dniu 21 marca odbyły się XIV Otwarte Zawody Balonowe w Opocznie według regulaminu organizatora. Najlepszy z Łasku okazał się Konrad Dębicki którego balon klasy otwartej utrzymał się w powietrzu przez 10 minut i 56 sekund, w klasie standard i Mikołaj Bulzacki zajął 7 miejsce a Maciej Wilczyński 9 miejsce.
Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego Łaskiego Domu Kultury uzyskał drugą lokatę zespołowo.
W dniu 22 marca odbył się w Łasku XIX „Mały Gordon Bennett” na boisku CSiR przy ulicy Narutowicza. Zawody przeprowadzono zgodnie z nowym, obowiązującym od tego roku Regulaminem Aeroklubu Polskiego.
Pomimo nie sprzyjających prognoz pogody zawody odbyły się w odpowiednich warunkach atmosferycznych, jedynie chwilowe podmuchy wiatru uszkodziły niektóre balony. W obu klasach zwycięskie balony utrzymały się w powietrzu po 7,5 minuty.
Wyniki w kategorii FB Pojedynczych (nowa kategoria):
1 m. Jan Wawrzyniak – Łask
2 m. Henri Deschamps – Zduńska Wola
3 m. Mikołaj Bulzacki – Łask
Wyniki w kat. FB:
1 m. Mikołaj Bulzacki – Łask
2 m. Michał Cybulski – Zduńska Wola
3 m. Adam Szulc – Zduńska Wola
Również należą się podziękowania dla mieszkańców Łasku którzy przynosili znalezione balony na miejsce startu.
Modelarze Pracowni Modelarskiej ŁDK planują udział w Mistrzostwach Polski – 26. „Mały Puchar Gordona Bennetta” w Inowrocławiu 12 kwietnia.

Wstaw komentarz