Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

| March 7, 2021

Scroll to top

Top

No Comments

Uczyć od najmłodszych -

Uczyć od najmłodszych

P1190684 P1190698 P1190737 P1190746 P1200165

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łasku wiedzą jak zachować się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Pod koniec zeszłego roku pięcio i sześciolatki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez ratownika medycznego p. Alicję Karbowską, która przybliżyła pracę ratownika, ale przede wszystkim przygotowała do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy.

Po konkretnym instruktażu dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z określonymi działaniami. Wezwanie pomocy poprzez numery alarmowe nie stanowi już dla nich problemu. Zaopatrzeniu zwichniętej kończyny chustą lub stabilizatorem usztywniającym też sprostały. Najtrudniejszym zadaniem okazały się ćwiczenia na fantomie, ponieważ przedszkolakom po prostu brakuje jeszcze siły fizycznej. Sprawnie za to ćwiczyły umiejętność bandażowania nie tylko na pluszowych zabawkach, ale również na sobie.

Po wyjątkowo ważnej wizycie ratownika medycznego powstał w sali „kącik lekarski” wyspecjalizowany w udzielaniu pomocy przedmedycznej lalkom, misiom, czy innym cierpiącym zabawkom. Wiedza zaszczepiana od najmłodszych lat jest szansą na skuteczne niesienie pomocy w sytuacjach tego wymagających.

Wstaw komentarz