• W Łasku na Warszawskiej, dokładnie naprzeciwko komisu samochodowego za przystankiem, wycięto drzewa. Teren przygotowany pod budowę aż po Przemysłową. Mówi się, że ma tam powstać pierwszy w Łasku market budowlany Bricomarche (najbliższe są w Pabianicach i Zduńskiej Woli).
  – Był złożony wniosek o warunki zabudowy – informuje Ewa Iwaszkiewicz-Beridze, naczelnik wydziału urbanistyki i planowania przestrzennego. – Potem będzie wykonana dokładna analiza funkcji, zagospodarowania terenu, powstanie projekt. Jeśli decyzja będzie pozytywna, przystąpimy do uzgodnień.
  Gdy powstanie komplet dokumentów, inwestor będzie mógł wystąpić do starostwa powiatowego o pozwolenie na budowę. Ale to wszystko może jeszcze trochę potrwać.
  Właścicieli terenu pod market jest kilku. Rozmawialiśmy z tym, który jest w posiadaniu większości działek.
  – W tej chwili sprawa jest w zawieszeniu – odparł. – To jeszcze nic pewnego, na razie są plany, nie ma jeszcze ustalonych warunków zabudowy i zagospodarowania terenu. Być może Brico powstanie pod koniec roku, na razie teren jest przygotowany.

  W Łasku doliczyliśmy się na razie ośmiu marketów: Kaufland przy Warszawskiej, dwie Biedronki – na Przylesiu i przy Jana Pawła II, Carrefour przy Jana Pawła II, Netto przy Górnej, Dino – na Przylesiu przy Żytniej oraz Vobiano przy Słowackiego.

  Udostępnij