• Szlachetna Paczka pomocą obejmie w tym roku ponad 18 tysięcy rodzin w trudnej sytuacji materialnej.
  – Dokładna liczba rodzin, którym pomoże paczka, nie jest jeszcze znana, bo w wielu miejscach w Polsce, w tym i w powiecie łaskim, wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy – mówi Dariusz Cieślak, lider rejonu Łask i okolice.
  Za pośrednictwem bazy internetowej (szlachetna paczka.pl) darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty. Hasłem Szlachetnej Paczki jest „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.
  – Jeden za wszystkich – nie może odnosić się jedynie do osób dominujących. Raczej w centrum powinna być osoba, która akurat teraz ma problem. Z drugiej strony, jeśli już ma obowiązywać druga część zasady, czyli wszyscy za jednego, to WSZYSCY powinni sobie radzić na tyle dobrze, żeby mieć się czym dzielić – powiedział ks. Jacek Wiosna Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna.
  Od 25 listopada do 10 grudnia znane osoby przygotowywać będą paczki. Wstępnie swój udział w akcji potwierdzili już m.in: papież Franciszek, para prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, Kamil Stoch razem z drużyną, Trio z Borussi Dortmund – Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, Anna Mucha oraz dziennikarze.
  13 i 14 grudnia odbędzie się FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI, czyli weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków – darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć, odwiedzając Magazyny Szlachetnej Paczki w ponad 570 rejonach w Polsce.

  Udostępnij