• 007002

    Szkolna Drużyna Marzeń, powołana dwa lata temu w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Okupie przez grupę Enactus z Politechniki Łódzkiej, w ramach projektu DREAMS, wraz ze szkolnym kołem Caritas, podjęła działania na rzecz Fundacji Zwierząt Skrzywdzonych Bernardyn. Podczas trwającej przez tydzień akcji charytatywnej drużyna zebrała najpotrzebniejsze rzeczy /m.in. karmę, ryż, makaron, koce, kołdry, ręczniki, rękawice, słomę/. Dzieci pamiętały też o ciepłych słowach dla opiekunów. Wykonały kartki świąteczne z życzeniami dla założycieli fundacji, państwa Ewy i Piotra Jarosławskich, którzy swoje życie poświęcili chorym, okaleczonym, skrzywdzonym psom, głównie bernardynom.

    Bus pełen darów to ciągle przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Obecnie w szpitalu – hospicjum w Anielinie, przebywa ponad 50 zwierząt wymagających leczenia. Drugi oddział, jedynej takiej organizacji w Polsce, znajduje się w Kajetanowicach. Pod opiekę fundacji trafiają z całego kraju zwierzęta stare, kalekie, chore, umierające, które nie mają szans na znalezienie nowych właścicieli. Telefon, z prośbą o pomoc dla umierających z wycieńczenia, przykutych łańcuchami, dogorywających po pobiciu lub podpaleniu, zagłodzonych, postrzelonych, sponiewieranych, przerażonych i upodlonych psów, dzwoni 30 – 40 razy dziennie. Te, które trafiają pod opiekę państwa Jarosławskich mają nadzór medyczny, ciepły kąt, przestrzeń do życia oraz spokój i poczucie bezpieczeństwa w ostatnich chwilach. Dziennie psiaki potrzebują 200 kg karmy, dlatego tak ważna jest każda pomoc, każda paczka karmy, każda puszka, każdy dar.

    W akcję trwającą przez tydzień włączyli się nie tylko uczniowie szkoły, ale również absolwenci, mieszkańcy Okupa i Łasku. W imieniu organizatorów dziękujemy uczniom i ich rodzicom, a także p. Wieńczysławie Ćwiek, Agnieszce Zimny, Katarzynie Perlik oraz Pawłowi Sobczakowi, który zadbał o transport.

    Udostępnij