• Piękna polska jesień sprzyja wycieczkom, spacerom i harcom na świeżym powietrzu, dlatego też dzieciaki z Przedszkola Publicznego nr 6 im. „Słoneczko” w Łasku korzystają z możliwości przebywania w ogrodzie przedszkolnym, spacerują ulicami naszego miasta, odwiedzają pobliskie zagajniki i park miejski. W trakcie wypraw przypominają sobie zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, właściwego reagowania na kontakt z osobami dorosłymi, zwierzętami i nieznanymi roślinami. Wprowadzaniu powyższych norm służą zajęcia prowadzone w grupach oraz spotkania z przedstawicielami różnych instytucji. Szczególnie ciekawym okazał się cykl warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Łasku, mających na celu zapoznanie przedszkolaków z bezpiecznym poruszaniem się po jezdni, odpowiednim reagowaniem na kontakty z nieznajomymi, zorganizowanie sytuacji i zadań, aby dzieci poprzez aktywny w nich udział mogły poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, a także ludzi, którzy im w tym pomogą.

    Wielką frajdą dla 4 i 5 latków był pokaz policyjnych mundurów, w których funkcjonariusze pracują na służbie i takich, jakie prezentowane są podczas ważnych uroczystości. Przedszkolaki przyjrzały się wybranym akcesoriom policyjnym, miały możliwość obejrzenia radiowozu. Uwieńczeniem spotkań było przekazanie dzieciom znaczków odblaskowych, które pozyskaliśmy od Fundacji „Bezpieczna Droga” w Wieluniu oraz opasek odblaskowych, zasponsorowanych przez firmę VEOLIA z siedzibą w Zgierzu.

    Mamy nadzieję, że tego typu spotkania na długo zapadną w pamięć naszych wychowanków, a treści przekazywane przez funkcjonariuszy policji wzbogacą wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

    Udostępnij