• 90 lat

  Zespół Szkół Rolniczych w Sędziejowicach świętował 90. urodziny. Impreza połączona została z VIII zjazdem absolwentów, na który przybyli uczniowie z całej Polski – około 600 osób.
  Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele w Sędziejowicach, na którą uczestnicy przeszli przy dźwiękach orkiestry dętej „Druh”. Nabożeństwo koncelebrowali: proboszcz ks. Grzegorz Kaźmierczak, nauczyciel religii w ZSR ks. Mariusz Kiełbasa oraz absolwenci placówki – ks. Lech Król i ks. Jarosław Leśniak. Następnie urodziny przeniosły się do szkoły, gdzie odbył się koncert orkiestry strażackiej. Posadzono także drzewa w alei absolwentów.
  Akademię poprowadzili obecni uczniowie oraz absolwenci. Były przemówienia, wspomnienia, podziękowania i wiele wzruszających momentów. Jednak najważniejszą częścią tego dnia było nadanie imion salom lekcyjnym oraz sali gimnastycznej. Pracownia produkcji zwierzęcej otrzymała imię wieloletniego nauczyciela prof. Mariana Miniasa, produkcji roślinnej – dawnego dyrektora szkoły prof. Józefa Matysiaka, a sala gimnastyczna imię dyrektora, który w latach 80. rozbudował szkołę – prof. Wojciecha Kabzy. Zasłużonych dla szkoły reprezentowali przedstawiciele rodzin, zaś ich wychowankowie podzielili się wspomnieniami o swoich nauczycielach.
  W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Sędziejowiczanie”. Potem przyszedł czas na zwiedzanie placówki oraz mieszczącej się w dworku Regionalnej Izby Pamięci. 90-lecie ZSR zwieńczył bal absolwentów, na którym do tańca grała kapela „Sami swoi”. Wszyscy bawili się do rana. Następy zjazd będzie za pięć lat.

  foto: gmina Sędziejowice

  Udostępnij