• 24 października pod pomnikiem rynku w Łasku zebrali się przedstawiciele łaskiego PiS-u, aby wygłosić ważne oświadczenie. Po około 10 latach działalności z partii została wyrzucona Grażyna Czyżak. Wykluczony został także jej syn oraz 12 innych członków, w tym radna powiatowa Krystyna Witek.
    Powodem tej decyzji było przystąpienie byłych członków PiS-u do KWW Prawego Samorządu (wystawili 42 kandydatów do Rady Miejskiej i Powiatu). Spotkanie skupiło się jednak wokół Grażyny Czyżak, która stara się o fotel burmistrza Łasku, a jej kontrkandydatem z ramienia PiS jest Piotr Wołosz.

    – Państwo Czyżakowie razem ze swoją grupą zostali wykluczeni z Prawa i Sprawiedliwości. PiS to grupa, która gra w zespole, wszyscy razem – oznajmił Krzysztof Ciebiada, pełnomocnik struktur PiS w powiecie łaskim.

    Lista osób, które nie są już w PiS-e: Grażyna Czyżak, Adrian Czyżak, Jacek Gerwatowski, Łukasz Mazur, Marzena Wojtulewicz, Paweł Ratajczyk, Jerzy Kozera, Krzysztof Kulesza, Małgorzata Rendecka, Andrzej Dymecki, Józef Woźniak, Wojciech Szewczyk, Krystyna Witek, Krzysztof Bartol.

    Udostępnij