• Surową ocenę ekipy rządzącej przedstawił 15 października w Łaskim Domu Kultury europoseł Janusz Wojciechowski. Znamy polityk przyjechał do nas, aby wesprzeć kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach samorządowych. Spotkanie poprowadzili Piotr Wołosz, kandydat PiS na burmistrza Łasku oraz Michał Włodarczyk, ubiegający się o stanowiska wójta gminy Widawa. Przedstawili m. in. posła Piotra Polaka, radną sejmiku Iwonę Koperską oraz Piotra Adamczyka, lidera listy PiS do sejmiku w tzw. okręgu sieradzkim (nr 3). Podczas konwencji zostali zaprezentowani wszyscy kandydaci z list PiS do rady powiatu, rad gmin oraz na wójtów i na burmistrza Łasku.

    Europoseł Wojciechowski przekonywał, że obecna koalicja PO-PSL rządząca zarówno na szczeblu centralnym jak i samorządowym, jest nieudolna, szkodzi Polsce i powinna być jak najszybciej odsunięta od władzy. Europoseł stwierdził, że jedyną prawdziwą opozycją jest Prawo i Sprawiedliwość i dlatego, jeśli ktoś chce zmian w kraju powinien poprzeć kandydatów tej partii. Dowodził, że europejski awans Donalda Tuska nie jest dowodem jego wielkości jako polityka i skuteczności działań przez prawie dwie kadencje rządów. Janusz Wojciechowski przekonywał, że żaden przywódca poważnego europejskiego państwa, np. Angela Merkel, nie przyjąłby stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Stwierdził, iż realna władza dająca możliwość wsparcia kraju daje Komisja Europejska. Europoseł Wojciechowski zauważył, że Donald Tusk nie jest w istocie żadnym prezydentem Unii Europejskiej. Wspominał o rządowej, wspieranej przez przychylne media propagandzie, która ma na celu wmówienie Polakom jakoby awans byłego premiera był wielkim sukcesem z korzyściami dla Polaków. Przypomniał też czasy prezydentury Lecha Kaczyńskiego, kiedy podczas ataku Rosji na Gruzję przewidział on kolejne cele Władimira Putina (Ukraina) i fakt, że śp. prezydent był wówczas wyśmiewany, m.in. przez ówczesnego marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego.
    Na pytanie z sali, dlaczego opuścił PSL, odpowiedział: „Gdyby żył Witos (wybitny polityk ruchu ludowego – przyp. red.), należałby do Prawa i Sprawiedliwości

    Udostępnij