• 17 września br. w Łasku odbyło się Powiatowa Konwencja Wyborcza PSL, która zatwierdziła listy kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych.
  – Uczestnicy konwencji zaakceptowali listy kandydatów do Rady Powiatu Łaskiego oraz kandydatów, którzy będą reprezentowali nasz powiat w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego – mówi Cezary Gabryjączyk, Starosta Łaski i Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Łasku.
  Kolejność miejsc na listach do Rady Powiatu Łaskiego ustali wkrótce Prezydium Zarządu.
  – Przy ustalaniu listy kandydatów na radnych powiatowych staraliśmy się dobrać osoby tak, by wyborcom zaproponować najlepszych samorządowców, ludzi sprawdzonych i z doświadczeniem. Ale nie brakuje również młodych i perspektywicznych osób chcących pracować na rzecz naszego powiatu – tłumaczy Gabryjączyk.
  I tak, oprócz Starosty Łaskiego na listach PSL znajdą się również m.in.: Teresa Wesołowska – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Łaskiego, Halina Wawrzyniak-Licha – dyrektor ZSO w Kolumnie, Paweł Blachowski – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi mieszkający w Rokitnicy, Jerzy Skorek – prezes OSM w Łask, Stanisław Manias – członek Zarządu Powiatu Łaskiego, Barbara Karasińska – radna Rady Powiatu Łaskiego czy Tomasz Fraszka – Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Łodzi.
  Kandydatami do Sejmiku Województwa Łódzkiego będą natomiast Małgorzata Ziarnowska oraz Krzysztof Graczyk.
  W trakcie konwencji przedstawiono również kandydatów, którzy ubiegać się będą o funkcje gospodarzy w poszczególnych gminach. W Łasku, kandydatem PSL na Burmistrza będzie wspomniana wcześniej Teresa Wesołowska. W Wodzieradach o reelekcję ubiegać będzie się urzędujący wójt Bożena Płonek. W Sędziejowicach Ludowcy postawili na Marka Krawczyka, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcje radnego powiatu i członka zarządu. W gminie Buczek z komitetu strażackiego z którym związany jest od początku swojej przygody z samorządem, wystartuje obecny wójt Bronisław Węglewski – członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  – Cały czas pracujemy również nad kandydatem na wójta w gminie Widawa. Pod koniec września powinniśmy mieć więcej do powiedzenia w tej kwestii – tłumaczy Gabryjączyk.
  W PSL listy do rad gmin i powiatów oraz kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zatwierdzają lokalne konwencje niższych szczebli partyjnych. Wcześniej odbyły się konwencje gminne, które zaakceptowały listy do rad gmin i kandydatów na wójtów i burmistrza.
  Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Listy kandydatów na radnych można zgłaszać do 7 października, a kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – do 17 października.

  Udostępnij