• Bardzo często w rozmowach z naszymi Czytelnikami padają smutne i niepokojące stwierdzenia, że nasi radni są bezradni, że na sesjach tylko biją pianę czy rozgrywają partyjne interesy, a z miejsca ich nie znać. Pewnie to nie jest cała prawda, a generalizacja krzywdzi tych, którzy faktycznie pracują. Przychodzą na dyżury radnych i pomagają. Są skuteczni. O takich przecież nam wszystkim chodzi…

    A zatem, uwaga, skuteczny samorządowiec pilnie poszukiwany. Dlatego właśnie niebawem do szafek radnych w biurze Rady Miejskiej i w biurze Rady Powiatu trafią pytania dotyczące ich działalności dla dobra mieszkańców Przypomnijmy, że taką obietnicę składali na początku kadencji – jesienią 2010 roku. Czas płynie nieubłaganie – za kilka miesięcy znów wybierzemy swoich przedstawicieli. Postanowiliśmy zapytać każdego z radnych, co konkretnie udało im się zrobić ściśle w związku z pełnieniem mandatu (a nie z inną funkcją np. związaną z organizacjami czy stowarzyszeniami) od początku kadencji do kwietnia tego roku. Nie chodzi o starania zakończone fiaskiem, niezrealizowane pomysły, zamierzenia, czy festiwal przedwyborczych obietnic, ale działania, których skutki są widać, o przeforsowane inicjatywy, działania uwieńczone sukcesem.

    Prosimy radnych o wskazanie, co to za działanie, gdzie, kiedy i w jaki sposób zostały zrealizowane. Już możecie Państwo zabierać się za pisanie.

    Państwa radnych prosimy o przesłanie odpowiedzi na adres mailowy: redakcja@mojlask.pl bądź osobiście do redakcji (Zamkowa 30). Odpowiedź można tez zostawiać w księgarni „Rhema” (Łask, 11 Listopada 35).

    Czekamy do 22 października. Redakcja

    Udostępnij