• pik 12 pik. 1 pik. 3 pik. 4 pik. 7 pik. 9 pik. 10 pik. 11 pik. 13 pik. 2 pik. 8 pik. 14 pik. 17

  W sobotę 30 sierpnia 2014 r. odbyła się II Edycja Pikniku Rodzinno-Sportowego na obiekcie sportowym „Orlik” w Kolumnie. Organizatorami pikniku była młodzież z Kolumny (Piotr, Krystian
  i Marta) wspierana przez Stowarzyszenie Zielona Kolumna. Impreza miała charakter charytatywny.
  W trakcie imprezy została przeprowadzona Zbiórka dla Sławka (Nr 2014/258/KS) polegająca na przyjęciu darów rzeczowych m.in. nakrętek plastikowych oraz dobrowolnych datków pieniężnych do puszek kwestowych przeznaczonych na zakup leków, środków medycznych, bądź pokrycie innych bieżących potrzeb związanych leczeniem Sławka, który uległ poważnemu wypadkowi wiosną br. Chłopak wciąż przebywa w szpitalu
  i potrzebuje funduszy na rehabilitację, aby odzyskać choć częściową samodzielność. Zebraliśmy na ten cel 2000 zł i 60 kg plastikowych korków. Rodzice wraz ze Sławkiem wkrótce zdecydują na co przeznaczymy zebrane środki.

  Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Piknik rozpoczął turniej piłki nożnej
  o puchar Radnego Rady Miejskiej w Łasku – Rafała Raczyńskiego. Wyniki tej konkurencji przedstawiają się następująco:

  -1 miejsce drużyna FC ORLIK KOLUMNA,

  -2 miejsce drużyna DŻUMANDZI,

  -3 miejsce drużyna FC NIKT NAS NIE CHCE,

  -4 miejsce drużyna ZIELONA KOLUMNA.

  Następnie do współzawodnictwa ruszyły dwuosobowe drużyny konkurując w turnieju piłki siatkowej (również o puchar Radnego Rafała Raczyńskiego). Podium zajęły pary:

  -1 miejsce – MALINOWSKI/TONDEL,

  -2 miejsce – LEGEŹINSKI/SZENROK,

  -3 miejsce – MADEJ/SIBIŃSKI,

  – 4 miejsce – DARMOSZ/BOHDANOWICZ.

  Zawodnicy za pierwsze trzy miejsca zostali wyróżnieni medalami i drobnymi nagrodami (w tym piłki do gry, karnety na basen, pamięci przenośne), natomiast za czwarte miejsce zawodnicy otrzymali nagrody pocieszenia – czekolady. 

  Dzieci brały udział w konkursie plastycznym pt.: „Zwierzęta w lesie”. Dla każdego malucha przygotowany był mały upominek. Dodatkowymi atrakcjami były: wystawa edukacyjna Nadleśnictwa Kolumna, przejazdy kucykami, malowanie auta ( które udostępniła w tym celu Ekipa Parszywa Wrak Race), malowanie farbkami twarzy i plecenie warkoczyków dla dzieci, konkurs wiedzy o Kolumnie i środowisku w lesie (zorganizowany przez Stowarzyszenie Zielona Kolumna), pokazy artystyczne (odlew z cyny, rękodzieło
  z gliny), pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników Łaskiego Klubu Sztuk Walki Oyama Karate. Dzieci również mogły zobaczyć z bliska wóz używany przez leśniczych podczas gaszenia pożarów (dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Kolumna), wnętrze radiowozu policyjnego (dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Policji
  w Łasku) oraz wyposażenie wozu strażackiego (dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobroniu).

  Podczas imprezy można było skorzystać z punktu medycznego przygotowanego przez Pabianickie Centrum Medyczne. Każdy uczestnik pikniku mógł bezpłatnie zbadać poziom cukru, zmierzyć ciśnienie tętnicze, skontrolować wagę oraz uzyskać poradę zdrowotną. Mieszkańcy mieli również możliwość skorzystania z nieodpłatnego badania słuchu przeprowadzanego przez pracowników firmy Geers z Pabianic. Zorganizowane zostało stoisko gastronomiczne, gdzie uczestnicy pikniku mogli degustować serek i maślankę truskawkową przekazane przez OSM Łask oraz zakupić słodycze, napoje i ciepłą kiełbasę z grilla. Dodatkowy punkt gastronomiczny zorganizował Pan Grzegorz Kluch – właściciel baru Imbiss-Kebab z Dobronia.

  Na zakończenie pikniku Ekipa Parszywa Wrak Race przygotowała dla pełnoletnich uczestników pikniku konkurs zręcznościowy ,,Zostań Parszywym Bohaterem” oraz pokaz rajdowy, w którym brały udział auta o wartości do 1000 zł.

  Podczas pikniku można było spotkać się z naszym mistrzem świata gry w siatkówkę do lat 21 – Michałem Brylem, który przekazał koszulki ze swoim autografem, dzięki czemu zorganizujemy aukcje internetowe dla Sławka i Lenki.

  Impreza przebiegła bardzo pomyślnie do godziny 18.30. Wszystkie dzieci były rozbawione
  i szczęśliwe, a dla nas to najlepsza nagroda. Jesteśmy również wdzięczni za pomoc wolontariuszy
  i udzielone wsparcie przez prywatnych przedsiębiorców. Bez ich pomocy nie byłoby tylu atrakcji dla dzieciaczków i młodzieży.

  Zależało nam na tym, aby zorganizować coś fajnego dla naszych mieszkańców, ale przede wszystkim na udzieleniu pomocy Sławkowi. Kibicujemy mu w powrocie do zdrowia i do rodziny. W przyszłym roku znów planujemy zorganizować podobną imprezę integracyjną, a przede wszystkim pomóc kolejnej osobie.

  Udostępnij