• 3. 223 sierpnia 2014 roku Stowarzyszenie Rękodzieła Łaskiego „Szuflandia”, podczas Miksera Regionalnego w Sieradzu, promowało łaską gminę. Stoisko pod tytułem Szuflandia i Róże cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających poszczególne wystawy. Szczególną uwagę zwrócił na nie również marszałek województwa łódzkiego. Na ręce przedstawicielek  stowarzyszenia Witold Stępień złożył życzenia i gratulacje. Panie reprezentujące łaskie artystki Marzanna Grałka, Jadwiga Lipowska i Agnieszka Zalewska nawiązały współpracę z innymi stowarzyszeniami z regionu. Ponadto obdarowywały uczestników Miksera, przygotowanymi własnoręcznie przez siebie i  przez koleżanki, breloczkami, zakładkami do książek, kolczykami.

    Patronat nad imprezą sprawowało Radio Zet oraz Telewizja Łódź, której założycielka stowarzyszenia Marzanna Grałka udzieliła interesującego wywiadu.

    3 września 2014 roku w Klubie Nauczyciela w Łasku /ul. Batorego 31/ o godzinie 18.00 odbędzie się walne zebranie założycielskie. W imieniu założycielki i łaskich artystek zapraszamy wszystkich chętnych twórców do współpracy.

    Udostępnij