• Sportowe_imiona_dla_łaskich_bocianów_3 Sportowe_imiona_dla_łaskich_bocianów_2 Sportowe_imiona_dla_łaskich_bocianów_1

  Firma Atlas już po raz trzeci organizuje konkurs na imiona dla małych bocianków, które wykluły się w tym roku w gnieździe w Łasku. Zadaniem uczestników jest zgłoszenie na Portalu AtlasFachowca.pl propozycji nawiązujących do dyscyplin uprawianych przez Atlasowych sportowców. Dwie najciekawsze staną się oficjalnymi imionami łaskich boćków.

  Konkurs jest realizowany w ramach wsparcia firmy dla programu „Łaskie Bociany”. Imiona nadawane bocianom w poprzednich edycjach nawiązywały do oferty firmy Atlas lub prowadzonych przez nią kampanii. Dwa lata temu łaskie ptaki otrzymały imiona związane z produktami łódzkiego procenta (np. „Grawisek”), w ubiegłym roku zaś – odnoszące się do reklamy z kosmicznymi fachowcami (zwycięskie okazały się „Rakietnik” i „Orbitek”). W tegorocznej edycji, zadanie uczestników polega na wymyśleniu sportowych imion, kojarzonych z dyscyplinami uprawianymi przez zawodników Atlasa: windsurfera Pawła Tarnowskiego, kierowcę wyścigowego Macieja Steinhofa i tenisistę Jerzego Janowicza. Inspirację stanowi najnowszy spot Atlasa, zrealizowany w ramach akcji „Zrobimy Cię na Biało” i promujący nowe białe farby wewnętrzne. Jest on dostępny na stronie www.zrobimycienabialo.pl oraz kanale firmy „AtlasPolska” na YouTube.

  Zgłoszenia można przesyłać od 15 do 27 lipca za pośrednictwem formularza na podstronie Portalu AtlasFachowca.pl: http://atlasfachowca.pl/nadaj-imiona-bociankom. Z nadesłanych propozycji, jury wybierze 12 najciekawszych, w tym dwie, które staną się oficjalnymi imionami dla pary łaskich bocianków. Autorzy zwycięskich pomysłów otrzymają profesjonalne kubki termiczne, przydatne podczas wakacyjnych wojaży, w tym obserwacji przyrody. Dziesięć pozostałych osób otrzyma nagrody pocieszenia: firmowe gadżety, a wśród nich pluszowe bocianki. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 lipca, również na podstronie Portalu.

  „Łaskie Bociany” to inicjatywa o charakterze edukacyjno-przyrodniczym, skierowana do dzieci ze szkół podstawowych w gminie Łask. Przebieg projektu pokrywa się z cyklem rocznym bociana białego: trwa od wczesnej wiosny do jesieni. Celem jest poszerzanie wiedzy o bocianie białym, gatunku oficjalnie uznanym za zagrożony wyginięciem, którego dwójka przedstawicieli ma w Łasku od kilku lat swoje gniazdo. Edukację młodych ludzi umożliwia kamera zainstalowana przy bocianim gnieździe w Łasku. Jest to specjalistyczny sprzęt, który pozwala na obserwację dwójki bocianów oraz ich potomstwa 24 godziny na dobę, bez zakłócania ich spokoju czy ingerowania w konstrukcję lęgowiska. Łódzka firma, wspierając program już trzeci rok, przekazuje środki finansowe niezbędne do montażu, uruchomienia i konserwacji kamery. Transmisję z gniazda można oglądać na oficjalnej stronie programu „Łaskie Bociany”: www.bociany.lask.pl.

  Więcej informacji:
  Błażej Bierczyński
  Biuro prasowe ATLAS
  tel. +48 695 606 600
  e-mail: b.bierczynski@telmaagency.pl

  Udostępnij