• kolonie_800_600

  Już w najbliższą niedzielę, 29 czerwca 2014 roku, w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym łódzkiej Caritas w Drzewocinach, rozpoczynają się kolonie letnie. Pierwszy turnus zorganizowali klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Pod hasłem „Ama Deum – kochaj Boga” wypoczywać będzie 50 dzieci niepełnosprawnych. W połowie lipca do ośrodka zawita 45 dzieci z polonijnych rodzin z Białorusi. Wraz z nimi wypoczywać będzie 35 dzieci z regionu łódzkiego. Na początku sierpnia, w trzecim turnusie, wypoczywać będzie 80 dzieci z łódzkiego. Drugi i trzeci turnus kolonijny Caritas organizuje pod hasłem „Rycerze spod Dłutowskiej Kniei”. Sezon wakacyjny w Drzewocinach tradycyjnie już zakończy się turnusem rehabilitacyjnym dla dzieci.

  Kolonie letnie Caritas organizowane sią dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 15 lat. W tym roku z uczestnikami kolonii udamy się w nietypową wędrówkę w czasie. Cofniemy się do wieków średnich w naszej historii, gdzie zdobywać będziemy sprawności niezbędne by w życiu być Rycerzem i Damą. Koloniści poddani zostaną różnym próbom, będą rozwiązywać zadania, uczyć się wielu nowych rzeczy, a przede wszystkim pracować nad sobą, tak, by z czasem dostąpić zaszczytu pasowania na Rycerza Króla Wyszehrada i Damę Dworu Królowej Scholastyki – władców Krainy spod Dłutowskiej Kniei. W każdym kolonijnym turnusie zaplanowano wycieczkę. Nie zabraknie również ogniska, dyskotek i leśnych spacerów. Ze względu na katolicki charakter kolonii uczestnicy będą mogli uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej i codziennych modlitwach.

  Łódzka Caritas organizuje 14-dniowe turnusy kolonijne w ośrodku w Drzewocinach w terminach: 29 czerwca – 12 lipca, 14 – 27 lipca i 29 lipca – 11 sierpnia.

  Prosimy również o wsparcie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci:

  Caritas Archidiecezji Łódzkiej

  Bank Pekao S.A. V Oddział w Łodzi nr 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077

  z dopiskiem: KOLONIE CARITAS.

  Możesz wesprzeć finansowo organizację kolonii już teraz. : http://www.caritas.lodz.pl/index.php?ref=mozesz_pomoc

  Udostępnij