• 1 (Kopiowanie) 2 (Kopiowanie) 3 (Kopiowanie) 4 (Kopiowanie) 5 (Kopiowanie) 6 (Kopiowanie) 7 (Kopiowanie) 8 (Kopiowanie) 9 (Kopiowanie) 10 (Kopiowanie) 12 (Kopiowanie) 13 (Kopiowanie) 17 (Kopiowanie) 20 (Kopiowanie) 21 (Kopiowanie) 22 (Kopiowanie)

    W Przedszkolu Publicznym Nr 4 im. Leśnych Skrzatów w Łasku- Kolumnie odbył się Piknik Rodzinny „Eko – majówka” Piknik to jeden z elementów realizowanego programu przyrodniczo – ekologicznego pt „Leśne skrzaty przyjaciółmi przyrody”. Program powstał na  konkurs pt „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” zorganizowany  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Nasze przedszkole znalazło się w gronie laureatów tegoż konkursu i realizuje w okresie od IV do czerwca 2014 roku poszczególne punkty programu.
    Piknik rodzinny Eko – majówka odbył się 21 maja 2014 roku. Zaproszono wszystkich rodziców i wielu innych gości,  którzy najpierw zostali powitani przez panią dyrektor. Na początku dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny,  w którym nie zabrakło wierszy i piosenek o tematyce ekologicznej i rodzinnej ( zdj o nr 1, 2, 3). Po występie mamy otrzymały prezenty – tj własnoręcznie ozdobione torby na zakupy wykonane przez swoje pociechy podczas warsztatów ekologicznych pt „Torba w kwiatki” ( zdj 4). Po życzeniach i miłych słowach przyszedł czas na wspólną zabawę. Zaprosiliśmy więc wszystkich do zabawy integracyjno – tanecznej z wróżką ( zdjęcia 5, 6, 7, 8, 9) oraz na inne atrakcje. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki (zdj nr 10), malowanie kredą na kartonach ( zdj 11, 12), malowanie twarzy z udziałem pań kosmetyczek ( zdj 13,14), bańki mydlane ( zdj 15) oraz zabawy na placu zabaw ( zdj 19, 20, 21,22). Po zabawach wszyscy uczestnicy udali się na przygotowany przez rodziców, sponsorów oraz pracowników przedszkola poczęstunek. Były zatem pyszne ciasta, ciastka, kiełbaski, kaszanki, bigos, herbata, kawa, owoce oraz zimne napoje (zdj 16). W międzyczasie podziwiać można było wystawę „Strasznych potworów śmieciowych”przygotowanych wcześniej przez każdą grupę wraz z Rodzicami  na zajęciach otwartych (zdj 17, 18). Eko – majówka upłynęła w radosnej i miłej atmosferze bowiem ekologia to może być również wspaniała zabawa. Piknik dał możliwość wspólnej integracji i zabawy. Na koniec pożegnaliśmy się dziękując wszystkim za miłą zabawę i wspólnie spędzony czas.

    Udostępnij