• Zakończył się cykl 15 publikacji „Usamodzielnij się!”, przeznaczony dla młodzieży i jej rodziców. W całej Polsce dziennikarze i trenerzy związani z tygodnikami lokalnymi spotkali się z ponad 3000 licealistów, głównie z tegorocznymi maturzystami i ich rodzicami. Łącznie odbyło się 100 spotkań w szkołach średnich w miastach, gdzie ukazują się gazety lokalne. Partnerami akcji „Usamodzielnij się” są Narodowy Bank Polski, który od lat współpracuje z tygodnikami lokalnymi, Poczta Polska i Akademia Leona Koźmińskiego.
    Trenerzy przekazywali młodzieży prosty komunikat: musicie stanąć na własnych nogach, nie liczyć wyłącznie na wsparcie rodziców, bo jesteście już dorośli. Nawet jeśli nie uda się od razu, to przynajmniej spróbujcie zarabiać, oszczędzać na własne potrzeby, pokrywać własne koszty utrzymania, może też założyć swoją firmę. Dzisiaj to znacznie łatwiejsze, bo – dzięki dostępowi do internetu czy do nowoczesnych usług Poczty Polskiej, sklepy internetowe i usługi informatyczne da się prowadzić z każdego miejsca w Polsce.
    Zainteresowanie publikacjami w tygodnikach i spotkaniami z młodzieżą było tak duże, że akcja będzie zapewne kontynuowana w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do udziału w konkursie na stronie https://www.facebook.com/usamodzielnijsie, w którym wygrać można czytnik książek elektronicznych Kindle. Wystarczy polubić naszą akcję na Facebooku i ciekawie skomentować tematy poruszane na profilu.

    Udostępnij