• Lednica
  Jak podał portal archidiecezja. lodz : ” Święty Jan Paweł II, którego kanonizację przeżywaliśmy w całej naszej Ojczyźnie, jest także Honorowym Obywatelem Łasku. Mieszkańcy Łasku są wdzięczni Panu Bogu, że Papież Polak poświęcił również korony dla Matki Bożej Łaskiej i Dzieciątka Jezus. Łaszczanie pragną podziękować za kanonizację św. Jana Pawła II gromadząc się w środę 14 maja na spotkaniu modlitewnym w Kolegiacie Łaskiej. Tego dnia Łask będzie gościć Ojca Jana Górę wraz z Młodzieżą Lednicką.

  Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, na której Ojciec Jan wygłosi kazanie.

  Po Mszy św. Ojciec Góra wraz z młodzieżą opowie o Spotkaniach Lednickich, a także o spotkaniach ze Św. Janem Pawłem II. Będzie można również zadawać Ojcu Janowi pytania, o które bardzo prosi, a także nabyć książki, których autorem jest Ojciec Góra.

  – Potraktujmy to spotkanie jako przygotowanie do udziału w Spotkaniu Młodych na Lednicy w sobotę 7 czerwca br. – mówi dekanalny duszpasterz młodzieży, ks. Gabriel Kołodziej.

  Wikariusz Kolegiaty Łaskiej wyjaśnia okoliczności, które przyczyniły się do podjęcia tej inicjatywy: „W czasie ubiegłorocznej Pielgrzymki Grup Różańcowych w październiku, właśnie w Dzień Papieski, gościliśmy Siewców Lednicy. Także od 13 lat niemal każdego roku młodzież z Łasku i okolic uczestniczy w spotkaniach Lednickich. Chcieliśmy na nowo zachęcić młodzież do udziału w tegorocznym spotkaniu na Polach Lednickich. Pojawił się więc pomysł spotkania z Ojcem Janem Górą, który zainicjował te spotkania. Stąd po raz pierwszy Lednica w Łasku”.

  Na spotkanie zaproszona jest młodzież, ale także wszyscy, którzy pragną wyrazić wdzięczność dobremu Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II”. 

  Udostępnij