• Zbliża się majówka i mimo niezbyt optymistycznej prognozy pogody wiele osób zaplanowało kilkudniowy wypoczynek. Policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego, więc zintensyfikują swoje działania, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

    Tegoroczne działania pod nazwą „Majowy weekend” rozpoczną się rankiem 30 kwietnia i potrwają do końca 4 maja. W tym czasie funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolowali drogi województwa łódzkiego radiowozami oznakowanymi i nieoznakowanymi wyposażonymi w sprzęt kontrolno-pomiarowy. Zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych jak i drogach lokalnych policjanci będą zwracać uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów. Będą stanowczo egzekwowali zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach. Ponadto stróże prawa będą zwracali uwagę na kierujących niewłaściwie korzystających z telefonów komórkowych. Mając na uwadze wciąż liczne przypadki jazdy na „podwójnym gazie”, policjanci będą prowadzili także doraźne działania „trzeźwy poranek”.
    Apelujemy o właściwe przygotowanie do podróży. Przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, uzupełnić płyny techniczne oraz ciśnienie w oponach. Za kierownicę siadamy trzeźwi i wypoczęci. Wszyscy pasażerowie zapinają pasy bezpieczeństwa, a dzieci siadają w fotelikach. Dłuższą podróż należy podzielić na etapy planując odpoczynki na parkingach. Podczas jazdy przestrzegamy ograniczeń prędkości i zwracamy uwagę na oznakowanie dróg. Jadąc drogą wielopasmową korzystamy z prawego pasa, lewy pozostawiając wolny, co ułatwia manewry innym uczestnikom ruchu drogowego.
    Przypominamy także o ograniczeniach ruchu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyjątkiem autobusów, które obowiązują w dniach 30 kwietnia w godz.18-22, 1 maja w godz.8-22, 2 maja w godz.18-22 oraz 3 maja w godz.8-22.

    Udostępnij